Optimalizácia web stránok a e-shopov

Optimalizácia web stránok je služba, ktorú sme zaradili do nášho portfólia hlavne na podnet nových klientov, ktorí už mali web stránku no potrebovali vyriešiť limity, ktoré obmedzovali ich podnikanie.

Už dlhšiu dobu sa v agentúre ContentPress venujeme tvorbe web stránok na mieru. V tomto sme sa snažíme neustále na sebe pracovať a našim klientom prinášať tie najlepšie výsledky.

Aj napriek tomu kvalitná web stránka potrebuje pravidelnú a odbornú starostlivosť.

Dôvodov na optimalizáciu web stránok je hneď niekoľko. Od technickej optimalizácie až po marketingovú optimalizáciu web stránok.

optimalizácia web stránok

Technická optimalizácia web stránok

Technická optimalizácia web stránky pre rýchlosť, bezpečnosť a mobilné zariadenia

Kvalitná web stránka nie je výsledkom jednorázovej aktivity. Je treba mať na pamäti správu web stránky, ktorá zahŕňa aktualizáciu modulov a aktualizáciu samotného redakčného systému.

Dôležitá je tiež optimalizácia web stránky z pohľadu rýchlosti. Pomalá web stránka môže mať negatívny vplyv na odchod návštevníkov či už zo vstupnej stránky alebo na zníženie konverzného pomeru či na samotné pozície vo vyhľadávaní.

Možno si myslíte, že optimalizácia web stránky pre mobilné zariadenia je dnes samozrejmosť. Nie je to ale tak. Ani dnes mnohé web stránky nie sú optimalizované pre mobilné telefóny či tablety.

Otázka bezpečnosti je stále viac diskutovanou témou v odborných kruhoch no mnoho majiteľov web stránok sa ňou začne zaoberať až keď vznikne problém. My sa ale touto témou pri optimalizácii web stránok aktívne zaoberáme.

Marketingová optimalizácia web stránok

Optimalizácia web stránky pre užívateľov, návštevníkov a potenciálnych klientov

Web je potrebné optimalizovať aj pre samotných návštevníkov, fanúšikov a potenciálnych zákazníkov. Trendy v oblasti marketingu a reklamy sa menia neustále a vaša web stránka by mala držať krok s dobou.

Obsah je kráľ! A mať aktuálny obsah na web stránke je nesmierne dôležité. Optimalizujeme nie len samotný obsah z pohľadu aktuálnych informácii ale aj vzhľad obsahu. Font písma, jeho veľkosť a usporiadanie môže predĺžiť trvanie návštevnosti na vašich web stránkach.

CTA prvky alebo implementácia Call To Action pre vyvolanie okamžitej reakcie návštevníkmi vašej firemnej web stránky.

Optimalizujeme firemný web alebo e-shop tak, aby bol pre návštevníkov intuitívny, prehľadný a atraktívny a v neposlednom rade prinášal užívateľom pozitívny zážitok.

SEO optimalizácia

Optimalizácia web stránok pre vyhľadávače

Optimalizácia web stránok pre vyhľadávače ako napríklad Google má za následok lepšie pozície v organickom vyhľadávaní.

To znamená, že vyhľadateľnosť vášho firemného webu alebo e-shopu na dané kľúčové slová alebo frázy sa zlepší. To bude mať za následok vyššiu organickú návštevnosť. Viac návštevníkov = viac potenciálnych klientov/zákazníkov.

Takáto optimalizácia web stránok sa odborne nazýva SEO – search engine optimization.

Pri optimalizácii web stránok pre vyhľadávače sa snažíme pozitívne ovplyvňovať viaceré On-page faktory a Off-page faktory.

Na začiatku ale vykonáme SEO audit pre lepšie pochopenie aktuálneho stavu a určíme si slabé stránky.

bezpečná web stránka WordFence
optimalizácia web stránky pre SEO

Prečo optimalizovať web stránky?

Optimalizácia web stránok dokáže zlepšiť rýchlosť vašej web stránky, zlepšiť pozície vo vyhľadávaní, zvýšiť bezpečnosť webu a taktiež spraviť vašu firemnú web stránku pre užívateľov a klientov viac intuitívnejšou.

Optimalizáciou web stránky tak dokážete zvýšiť návštevnosť, predĺžiť dobu ktorú návštevníci strávia na web stránke, zvýšiť konverzie a počet objednávok.

Ak máte záujem o optimalizáciu web stránok, neváhajte nás kontaktovať.