web

Dnes vám poradíme, ako si vybrať webhosting pre vašu web stránku

Webové stránky sú základnou nevyhnutnosťou pre všetky malé a stredné firmy, ale nemusíte zamestnávať armádu profesionálov z oblasti IT, aby vám web stránka fungovala – využite spoločnosť, ktorá poskytne všetko pre to, aby vaša web stránka fungoval ako má.

V digitálnom veku, ktorý je poznačený vždy pripojeným obyvateľstvom, slúži vaša firemná web stránka často ako primárny obchodník alebo obchodný zástupca pre vaše podnikanie.

Či už je vaša web stránka ?️ preplnená najnovšou technológiou alebo len kontaktnými informáciami, je to miesto, kde musíte zanechať dobrý prvý dojem.

Vytvorenie fungujúcej a pozývajúcej webovej stránky našťastie nemusí byť drahý alebo časovo náročný projekt.

Za malý poplatok môže webhostingová služba poskytnúť vášmu projektu názov domény a zverejniť dôveryhodnú, bezpečnú web stránku, ktorá bude zákazníkom poskytovať vaše produkty a služby. Stačí niekoľko kliknutí myšou, niektoré základné informácie a asi hodinu vášho času.

 

Čo by ste mali vedieť ak chcete dobre vybrať webhosting?

Ak chcete byť dlhodobo úspešný, je potrebné si vybrať kvalitný webhosting pre pre vašu firemnú web stránku alebo online projekt. Existuje mnoho kritérií, ktoré musíte zvážiť pri výbere webhostingu. Niektoré sú merateľné (napr. náklady a garantovaná doba prevádzky), zatiaľ čo iné kritériá (napr. kvalitná podpora zákazníkov) sú subjektívnejšie.

Pokročilé funkcie, ako je podpora skriptovania a zaručená doba prevádzky servera sa budú líšiť v závislosti od webhosting spoločností. Tieto a ďalšie pokročilé funkcie sú to, čo oddeľuje jednu webhostingovú službu od druhej.

 

Servery poskytované webhostingovou službou sú všeobecne klasifikované do jednej z týchto štyroch kategórií:

  • Zdieľaný hosting – Pravdepodobne najbežnejšia možnosť pre malé podniky s minimálnou úrovňou prevádzky. Zdieľaný hosting znamená, že viac ako jedna webová stránka je uložená na jednom serveri alebo na jednom hardvéri. Zdieľané servery sú často najlacnejšou alternatívou, ktorá ich robí príťažlivými pre začínajúcich a iných malých podnikateľov.

 

  • Dedikovaný hosting – Keď jeden server hrá na hostiteľa pre jednu webovú stránku, nazýva sa dedikovaný server. Táto konfigurácia umožňuje, aby sa počítačový výkon tohto servera sústredil len na webovú stránku, na ktorej sa nachádza. Dedikovaný server je zvyčajne drahší ako zdieľaný server, no pre podniky, ktoré potrebujú lepší výkon by tieto vyššie náklady k úspechu nemali odradiť.

 

  • Cloud hosting (VPS) – Podobne ako na zdieľanom serveri, aj virtuálne privátne servery (VPS) umožňujú mnohým webovým stránkam hosťovať jeden server so systémom ☁️ cloud. VPS je v podstate cloudová verzia zdieľaného servera. Avšak vďaka škálovateľnosti, flexibilite a redundancii cloud computingu môže VPS ponúknuť viac funkcií. VPS je často dobrou voľbou pre podniky s výpočtovými a funkčnými požiadavkami.

 

  • WordPress hosting – Fyzicky povedané, spravovaný server WordPress môže byť hostiteľom ktorejkoľvek z troch vyššie uvedených konfigurácií. Rozdiel je v tom, že server WordPress je špeciálne navrhnutý a optimalizovaný tak, aby slúžil web stránkam na WordPresse, ktoré často používajú bloggeri, novinári a iní tvorcovia obsahu.

 

Typ webhosting serveru vášho podnikania nakoniec bude závisieť od vašej požiadavky na dané služby. Dôkladné posúdenie vašich obchodných potrieb s ohľadom na vaše webové stránky by mali byť vykonané skôr, ako začnete uvažovať o výbere webhostingu.

Okrem toho by ste mali venovať dostatok času na premyslenie o vašich budúcich potrebách a potenciálu pre vašu vybranú webhosting službu.

 

Prečo je dôležité vybrať si skutočne dobrý webhosting?

Podľa internetových faktov publikovanými Hostingovým Inštitútom bolo od decembra 2018 na svete 4,1 miliardy užívateľov internetu a tento počet bude aj v nasledujúcich rokoch rapídne rásť.

Jedným z najlepších spôsobov, ako osloviť tie miliardy potenciálnych zákazníkov, je webová stránka a najúčinnejším a najmenej nákladným spôsobom pre malé podniky získať webovú lokalitu je prostredníctvom hostiteľskej služby.

Na začiatku prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Clutch v roku 2018 o 351 majiteľoch menších podnikov sa zistilo, že 64% respondentov má v súčasnosti web stránku. Dôležité je, že z približne jednej tretiny respondentov, ktorí v súčasnosti nemali internetovú stránku, plánuje 58% z nich spojazdniť vlastnú web stránku do konca roka 2019.

V tomto digitálnom veku sa web stránka stala verejnou tvárou mnohých organizácií a firiem. Je to často spôsob, akým značka uskutočňuje prvý oficiálny kontakt s potenciálnym zákazníkom a je preto mimoriadne dôležitý pre získavanie a udržanie zákazníkov. Ak vaša firma nemá web stránku, je v ťažkej nevýhode oproti konkurencii. V súčasnom svete je web stránka základným kameňom na ceste k úspechu.

Prostredníctvom uzatvárania zmlúv s webhostingovou službou, môžu malé podniky vytvoriť digitálnu prítomnosť s medzinárodným dosahom bez toho, aby museli kupovať hardvér, inštalovať operačný systém, zavádzať správny softvér webového servera, písať požadovaný kód HTML, JavaScript, PHP atď.

S webhostingovou službou sa môžu malé firmy sústrediť na to, ako bude ich web stránka vyzerať a aké informácie chce podať – všetka infraštruktúra údržby a riešenie problémov môže byť ponechaná na odborníkov.

 

 

Aké funkcie by ste mali zvážiť pri výbere webhostingu?

Pri výbere web hosting poskytovateľa služieb existuje viac ako tucet funkcií na zváženie.

Okrem kontroly, či poskytovateľ ponúka danú funkciu, musia organizácie zvážiť aj kvalitu a reputáciu služby. Okrem toho, výber web hosting poskytovateľa služieb pre vaše podnikanie v podstate znamená výber nového obchodného partnera. Výber webhostingovej služby je dlhodobý záväzok a nikdy by sa nemal robiť bez vážneho a komplexného výskumu.

 

Cena pri výbere webhostingu

Pravdepodobne najzreteľnejším a najmenej dôležitým detailom, ktorý treba vziať do úvahy, sú ? finančné náklady. Väčšina webhostingových služieb ponúknu svoje základné služby za rozumnú cenu. V priemere je možné predplatné za základné webhostingové služby zakúpiť za menej ako 10 euro mesačne – vrátane nákupu doménového mena.

Pochopiteľne, dodatočné služby nad rámec základných úrovní zvýšia celkové náklady na službu a budú sa od propagačných cien líšiť. Takže väčšie projekty, ktoré vyžadujú pokročilé funkcie, vyššiu rýchlosť a dostupnosť, budú musieť počítať s vyššími nákladmi na webhosting.

Tak napríklad taký SSL certifikát pre veľké e-commerce projekty môže stáť 190 eur/rok alebo viac. Kvalitný hosting s vysokou dostupnosťou a rýchlosťou môže stáť aj viac ako 20 eur/mesiac.

 

Webhosting a jeho výkon

Pri porovnávaní výkonnostných schopností rôznych webhostingových služieb si všimnite, aký hardvér poskytovateľ použije. Budete tiež musieť zvážiť, aký typ servera chcete použiť pre svoju webovú lokalitu. Vaša voľba určí, aký výkon môžete očakávať od svojho webhostingu.

 

Škálovateľnosť webhostingu

Okrem samotnej rýchlosti výkonu, niektoré firmy vyžadujú webhostingové služby, ktoré dokážu škálovať výkon v okamihu, keď o to požiadajú a zmierniť výkon, keď dopyt ubúda.

Napríklad maloobchodník môže mať v priebehu roka sezónu, v ktorej prídu tisíce objednávok v priebehu niekoľkých týždňov – hostiteľská služba musí byť schopná zväčšiť a potom podľa potreby zmenšiť rozsah. Jedná sa o pokročilú funkciu, no nie každá web hosting služba ju môže poskytnúť.

 

Webhosting a jeho zákaznícka podpora

Technické parametre sú určite nesmierne dôležité pri výbere toho správneho webhostingu pre našu firemné web stránku. Netreba však zabúdať aj na zákaznícku podporu a rýchlosť komunikácieide o jeden z najdôležitejších faktorov pri výbere správneho webhostingu.

Webhosting síce môže mať špičkové technické parametre. No skôr či neskôr príde situácia, kedy budete musieť riešiť technické nastavenia a budete potrebovať poradiť.

 

Ako vybrať webhosting s ohľadom na jeho bezpečnosť

Podľa správy z roku 2018 od bezpečnostnej firmy SiteLock bola v druhom štvrťroku 2018 napadnutá priemerná webová stránka SMB 58-krát denne, každý deň. Malé web stránky – z ktorých väčšina už len tak tak naťahuje svoj obmedzený rozpočet – by sa len veľmi ťažko ubránila toľkým útokom.

Webhostingové služby by mali mať prostriedky a zdroje, ktoré ponúkajú bezpečnú webovú infraštruktúru, doplnené najnovšími aktualizáciami, opravami a aktívnymi bezpečnostnými protokolmi potrebnými na zastavenie náporu každodenných kybernetických útokov. Bezpečnostné prvky, záruky a očakávania by sa mali prerokovať ako súčasť SLA kontraktu.

 

Webhosting a e-mailová podpora

Takmer všetky služby webhostingu ponúknu e-mailovú podporu ako súčasť ich najzákladnejších balíčkov. Je však dôležité zvážiť, akú kapacitu e-mailu potrebujete pre svoje podnikanie. Ak ste jediná osoba v prevádzke, prenájom webhostingovej služby, ktorá poskytuje 10 e-mailových účtov môže byť priveľa.

Na druhú stranu, ak máte 50 zamestnancov, budete musieť nájsť web hostingové služby, ktoré ponúka oveľa viac kapacity.

 

Podpora mobilných zariadení

Podľa Hosting.com, od apríla 2017 existuje 3,5 miliardy globálnych užívateľov mobilného internetu, čo znamená, že v súčasnosti existuje viac užívateľov mobilného internetu ako užívateľov desktopu. Vaše webové stránky pre malé podniky musia byť preto kompatibilné s mobilným rozhraním.

Ako súčasť svojich nástrojov na budovanie stránok ponúknu niektoré webhostingové služby systém, ktorý vytvára dynamickú webovú stránku, ktorá môže byť zobrazená na ploche alebo na mobilnom zariadení. Mobilné interakcie sú životne dôležité pre úspech v digitálnom veku, takže mobilná schopnosť pre vaše webové stránky by mala byť prioritou.

 

Doménové mená

V prvom štvrťroku 2017, Hosting.com hovorí, že bolo registrovaných viac ako 330,6 miliónov doménových mien. Nájdenie ľahko zapamätateľného, ​​nenáročného a vysoko značkového doménového mena vo vašom odvetví nemusí byť tak jednoduché. Generátor domén vám však môže pomôcť nájsť neregistrovaný názov. Akonáhle nájdete doménové meno, vaše webhosting služby by mali ponúknuť zaregistrovať pre vás to meno.

V mnohých prípadoch bude služba ponúkať, aby to urobila zadarmo alebo za nízke náklady, ale uistite sa, že si prečítate článok pokút, pretože to môže byť len pre prvý rok.

Doménové mená sa musia každoročne obnovovať a vždy sa platí poplatok – uistite sa, že rozumiete len tomu, kto je zodpovedný za každoročné podanie administratívnych dokumentov a koľko to bude stáť.

 

Migrácia existujúcich web stránok na webhosting

Ak teda ešte len začínate, vaše podnikanie už pravdepodone bude mať pripravenú web stránku. V mnohých prípadoch budete chcieť preniesť existujúcu webovú stránku na novú webhostingovú službu. V závislosti od webovej stránky to môže byť zložitá úloha na skoré dokončenie.

Niektoré sofistikovanejšie webhostingové služby ponúknu pomoc odborného technického personálu, aby sa prechod z jedného webhostingu na druhý stal čo najrýchlejším a najúčinnejším. Niektoré webhostingové služby dokonca ponúkajú túto expertízu bezplatne ako stimul pre prepnutie.

 

Jednoduchosť použitia webhostingu

Najobľúbenejšie webhostingové služby na Slovensku sú prístupné cez štandardný webový prehliadač. Toto rozhranie vám umožňuje aktualizovať obsah, sledovať aktivitu návštevníkov a inak spravovať vaše webové stránky. Táto konfigurácia funguje skvele pre jednoduché ale aj náročnejšie firemné web stránky.

Ak potrebujete implementovať špeciálne skripty, vložiť špecifický kód, pridať widgety sledovania reklamy atď., budete chcieť skúmať, aké je prispôsobenie webovej služby pre tieto pokročilé požiadavky.

 

Dodržiavanie predpisov

S nedávnou implementáciou zákonov GDPR sa pri výbere webhostingovej služby stala hlavnou otázkou dodržiavanie predpisov. Kompatibilná služba by mala ponúkať konkrétne záruky, ako bude chrániť všetky údaje zhromaždené na vašej webovej stránke.

Pri zvažovaní, či je budúca služba v súlade s nariadeniami GDPR a inými predpismi, by ste sa mali pýtať na šifrovanie údajov, podporu certifikátu SSL. Nezabúdajte tiež na nasadenie brány firewall a opatrenia vnútornej bezpečnosti, ako sú s