ContentPresslis na odznaky_contentpress

Zaujíma vás lis na odznaky? Zaujímate sa o výrobu odznakov? Prezradíme vám, koľko stojí a kde sa oplatí kúpiť.

Premýšľate o tom, či je lepšie zadovážiť si vlastný lis alebo nechať výrobu odznakov na reklamnú agentúru? V tomto článku vám odpovieme na tieto otázky a uľahčíme vám rozhodovanie.

Prečítate si, čo všetko je možné vyrobiť vďaka lisu na odznaky a čo všetko je na výrobu odznakov potrebné.

 

Čo všetko je potrebné k výrobe odznakov

 • lis na odznaky – lis je pákové zariadenie, ktoré je vyrobené prevažne z kovu a plastu. Dokáže si ho ktokoľvek poskladať za niekoľko málo minút.
 • matrice na výrobu odznakov – matica nám umožňuje vytvárať predmety spolu so spotrebným materiálom. Lis môžme mať jeden a vlastniť niekoľko matíc, ktoré budeme obmieňať na základe toho, čo potrebujeme vyrobiť.
 • spotrebný materiál pre výrobu odznakov – zvyčajne ide o kruhové, prázdne odznaky, ktoré sa skladajú zo spony, pliešku a lamina. Je možné ich zaobstarať v niekoľkých veľkostiach. Spotrebný materiál obstaráme na základe matíc, ktoré máme zakúpené. Medzi spotrebný materiál môžu patriť aj magnetky, zrkadlá, otváraky a ďalšie.
 • vyrezávač grafiky resp. vysekávač papiera – ide o jednoduché mechanické zariadenie, ktoré je buď z plastu alebo z kovu. Môže fungovať ako pákové zariadenie, kliešte alebo ako kružidlo.

 

Čo všetko dokáže lis na odznaky

Lis na odznaky nie je jednoúčelové zariadenie aj keď to vďaka jeho názvu môže tak znieť. Lis na odznaky môže vďaka spotrebnému materiálu a rôznych druhom a veľkostiam maticiam vyrábať:

 • odznaky (veľkosť a tvar podľa matice)
 • magnetky (veľkosť a tvar podľa matice)
 • zrkadielka (veľkosť a tvar podľa matice)
 • otváraky fliaš (veľkosť a tvar podľa matice)
 • menovky (veľkosť a tvar podľa matice)

 

lis na odznaky

 

Koľko stojí lis na odznaky

Zaujíma vás, aká veľká je investícia potrebná na zaobstaranie lisu na odznaky? Ak máte v pláne vyrábať len jeden druh odznakov (jednú veľkosť odznakov) investícia môže byť skutočne minimálna:

 • samotný lis na odznaky, (bez matíc) 130 eur bez DPH
 • najmenšia okrúhla 25 mm matica, 90 eur bez DPH
 • najlacnejší plastový vyrezávač od 14 eur bez DPH až po kovové vyrezávače po 90 eur bez DPH
 • spotrebný materiál, prázdne odznaky 25 mm, 500 kusov odznakov, 45 eur bez DPH

Ak si to spočítame, kompletný set na výrobu odznakov nás bude stáť zhruba 260 eur bez DPH s najlacnejším vyrezávačom a 25 mm maticou. Ak sa zamyslíte, že máte funkčný (síce manuálny ale funkčný) nástroj pre výrobu reklamných predmetov, nie je to vôbec veľa peňazí. Skôr naopak.

Môžme tvrdiť že ide o pomerne lacnú záležitosť. Stačí ak si to porovnáte napríklad s termolisom na výrobu hrnčekov. Ten si síce môžete zaobstarať za veľmi podobnú cenu, no samotný termolis sa nezaobíde bez sublimačnej tlačiarne, sublimačného papier, sublimačného atramentu a hrnčekov.

Lis na výrobu odznakov je veľmi jednoduché mechanické zariadenie, ktoré nepotrebuje elektrinu. Preto je aj jeho prevádzka na chod a údržbu takmer nulová.

Na druhej strane môžeme pri investícii 260 eur bez DPH vyrábať len 1 druh odznakov. Lis ma ale oveľa väčšie možnosti využitia. Môžme vyrábať aj iné reklamné predmety ako sú napríklad magnetky. A to hneď v niekoľkých veľkostiach. Stačí dokúpiť inú veľkosť matice alebo zakúpiť spotrebný materiál pre výrobu magnetiek.

Suma 260 eur bez DPH je priemernou cenou za akú dnes dokážete zaobstarať lis na odznaky na Slovenskom alebo Českom trhu. My vám ale ukážeme, ako si lis na odznaky zaobstarať za ešte lepšiu cenu!

 

lis na výrobu odznakov

 

Komu sa oplatí kúpiť lis na odznaky

Ak ste sa už rozhodli pre kúpu lisu na odznaky, zrejme na to máte rozumný dôvod. A možno sa stále neviete rozhodnúť, či je to ta správna investícia. Treba sa v prvom rade pozrieť na investovanú čiastku a jej návratnosť.

 

 • Lis na odznaky pre reklamné agentúry

Lis na odznaky nepatrí medzi finančne náročné stroje. Napríklad pre reklamnú agentúru ide určite o nízko nákladový stroj. Preto je lis na odznaky pre reklamnú agentúru veľmi dobrá voľba. Investované peniaze ? by sa mali vrátiť veľmi rýchlo.

Samozrejme nemusíte byť reklamná agentúra aby ste uvažovali o kúpe lisu na odznaky. No vaším hlavným zámerom môžu byť taktiež peniaze. Nie tie, ktoré vám lis zarobí ale tie, ktoré vďaka nemu ušetríte.

 

 • výroba odznakov pre školy

Mnohé základné alebo stredné školy (umelecké školy) ? môžu využívať lis pri rôznych krúžkoch, družinách alebo na rôznych umeleckých predmetoch. Lis tiž poslúži na výrobu odznakov pri rôznych príležitostiach ako je deň detí, športové hry, turnaje, školské výlety a podobne. Takýto lis nie je pre školu finančne náročný a je jednoduchý na používanie ako pre personál školy, tak aj pre žiakov.

 

 • odznaky pre neziskové organizácie

Výroba odznakov je veľmi zaujímavá aj pre rôzne združenia, neziskové organizácie, spolky a odbory. Odznaky sú veľmi lacnou záležitosťou a mnoho organizácii ich využíva na združeniach, pochodoch, protestoch či oslavách.

 

 • odznaky pre firmy

Aj menšie firmy či pobočky firiem majú často krát svoje marketingové alebo reklamné oddelenie. Lis pre takúto firmu nestojí veľa peňazí. Je skladný, nenáročný na údržbu alebo prevádzku.

Aj malá firma môže dnes vlastniť jednoduchý nástroj na výrobu reklamných predmetov ako sú napríklad magnetky alebo odznaky. Vďaka lisu môže firma vyrobiť veľké množstvo odznakov pri malých vstupných nákladoch a osloviť tak veľké množstvo ľudí.

 

 • lis na odznaky pre umelecké a kreatívne dielne

Ak tvoríte grafiku, obrazy či rôzne vizuálne umenie, teraz ho môžete jednoducho preniesť na nový produkt ako sú napríklad odznaky alebo magnetky.

 

Komu sa NEoplatí kúpiť lis na odznaky

Lis sa vám neoplatí kúpiť, ak majú byť odznaky len jednorázovou záležitosťou. Ak si chcete nechať vyrobiť 500 ks odznakov na jednorázovú firemnú akciu a viac sa s nimi nestretnete, je jednoduchšie a lacnejšie využiť služby reklamnej agentúry.

Výroba odznakov nestojí veľa peňazí. Kontaktuje nás a my vám vypracujeme cenovú ponuku na základe počtu kusov a veľkosti odznakov.

 

 

Kde kúpiť lis na odznaky ?

Trh je veľký a konkurencia ešte väčšia. Ak už plánujete investovať peniaze a kúpiť si vlastný lis, je dobré spraviť si prieskum a zbytočne nevyhadzovať peniaze. Samozrejme cena taktiež nie je všetko! Naháňať sa za každú cenu za tou najnižšou cenou bez ohľadu na kvalitu a servis taktiež nie je najlepšie riešenie.

 

 • Kúpiť lis na odznaky z Číny

Myslíte na to, že lacno si zadovážiť lis napríklad z Číny ?? môže byť veľmi dobrý krok ako ušetriť peniaze. Samozrejme to môže mať aj určité mínusy.

Hlavnou nevýhodou je zrejme dodacia lehota. Zvyčajne to trvá aj 30 dní. Absentuje návod v slovenčine. Nočná mora ale môže nastať v prípade, ak vám príde nefunkčný kus.

Napríklad poškodená matica robí z lisu nefunkčné zariadenie. Následná reklamácia, drahé poštovné do Číny a ďalšie týždne čakania. Nechceme vás ale odradiť od kvality. Väčšina lisov je vyrobená v Číne!

Kde nakupovať?

 • Aliexpress.com, – orientačná cena 125 eur, dodanie 15 až 30 dní.
 • Banggood.com – orientačná cena 160 eur, dodanie 15 až 30 dní.
 • Ebay.de – orientačná cena 115 eur, dodanie 15 dní, poštovné 39 eur

 

matica na lis pre výrobu odznakov

 

 • Kúpiť lis na odznaky zo špecializovaného obchodu

Na Slovenskom trhu je viacero špecializovaných e-shopov, ktoré sa zameriavajú svojím sortimentom na klientov ako sú práve reklamné agentúry. Tam dokážete nájsť lis, spotrebný materiál a príslušenstvo potrebné pre pohodlnú výrobu odznakov.

Samozrejme doručenie je nepomerne kratšie a získate tiež faktúru, ktorú si dáte do nákladov. Hlavnou nevýhodou je už cena. Aj lis na odznaky nie je drahou záležitosťou, hovoríme však o niekoľkých stovkách eur.

Kde nakupovať?

 • shop.polyprint.cz
 • reklamnitechnologie.cz

 

 • Kúpiť používaný lis na výrobu odznakov

Ďalšou možnosťou ako ušetriť peniaze je zaobstarať si používaný lis z portálov ako je napríklad bazos.sk. Tu si dokážete kúpiť lis zakúpený pravdepodobne opäť v Číne, ktorý bol niekoľko krát použitý alebo od reklamnej agentúry, ktorá sa rozhodla ukončiť svoju činnosť.

Pre úsporu peňazí ide o skvelú voľbu. Skrátite tiež čas pri doručení lisu, keďže ten bude posielaný zo Slovenska. Nevýhodou je už ale stav lisu, absencia záruky, zvyčajne chýba návod na obsluhu alebo faktúrua.

Kde nakupovať?

 • Bazar.sk
 • Bazos.sk 

 

lis na odznaky a matice

 

Objednajte si kvalitný lis na odznaky od agentúry ContentPress

U nás v reklamnej agentúre ContentPress si môžete nechať vyrobiť odznaky podľa vlastného návrhu alebo vám s ním pomôže náš grafik. Ale taktiež si môžete objednať lis na odznaky a vyrábať si vlastné odznaky kedykoľvek budete potrebovať a to nezávisle od akejkoľvek reklamnej agentúry.

My budeme vašim dodávateľom spotrebného materiálu. Využite naše služby ako záručný a pozáručný servis. Zapožičanie náhradného lisu na odznaky počas opravy. Ak budete potrebovať rozšíriť výrobu o novú veľkosť matice, neváhajte sa na nás obrátiť. A čo je na tom najlepšie? Naše ceny! Rozhodli sme sa ponúkať nami testované zariadenie klientom za najlepšie ceny na trhu.

Konečne je tu možnosť využiť kvalitné služby za férové ceny, ktoré hľadáte v zahraničí.

Všetky stroje, matice a spotrebný materiál máme skladom! Ak potrebujete poradiť s výrobou alebo máte informácie ohľadom lisu na odznaky, neváhajte nás kontaktovať!

 • Spomínali sme priemernú cenu lisu na odznaky (+spotrebný materiál + vyrezávač) na Slovenských špecializovaných obchodoch 260 eur bez DPH
 • Rovnaký lis na odznaky s 25 mm maticou si od nás dokážete zaobstarať za cenu 180 eur bez DPH